Masáže Praha

Masáže Praha
Masáže Praha 4
Masáže Praha 5

masáže PrahaNikdy jste na masáži nebyli, či máte s masážemi malou, či špatnou zkušenost a rádi byste ji vyzkoušeli, či ji potřebujete a nevíte podle čeho se orientovat? Na internetu je mnoho různých rad a názorů a podle mne jsou některé pravdivé a některé nikoliv. Masážím se věnuji již více než 5 let a jsem zdravotní masér terapeut a tak bych si zde již dovolil sepsat pár rad, jakým způsobem tyto služby chápu. V žádném případě nechci hodnotit mé kolegy. Berte to, prosím, jen jako mé doporučení.

Na internetu jsem četl, že dobrého maséra poznáte mimo jiné tak, že když k němu přijdete s problémem, tak Vám musí být schopný vysvětlit, proč vás něco bolí a pomoci Vám.

Ano, tato věta sice vypadá pěkně, je to přesně to, co si zákazník jistě přeje. Ale myslíte si, že je to reálné? I lékaři, kteří mají za sebou náročné studium i praxi, by si toto přáli umět a ne vždy jsou toho schopni. Opravdu si myslíte, že je masér kouzelník? Dobrého zdravotního maséra podle mne poznáte tak, že je schopný Vám říci zda Vám může pomoci, případně Vám doporučí, co by bylo vhodné.

Na zdravotní masáž od maséra, který nemá zdravotní vzdělání.

Také častý problém, se kterým se často setkávám. Rozdíl mezi zdravotním masérem a masérem pro sportovní a rekondiční masáž je ten, že zdravotní masér řeší problémy pohybového aparátu na doporučení lékaře, ovšem v druhém případě masér provádí masáž pouze jako rekondici po sportovní zátěži, či v rámci relaxace. Je dobré si toto uvědomit, protože když klient půjde ke sportovnímu masérovi s nějakým problémem, nejen, že by ho měl odmítnout, on to bohužel většinou neudělá, tak mu může i ublížit, či nepomoci, což v lepším případě vede k tomu, že si zákazník myslí, že pro něj masáže nejdou vhodné. Správná zdravotní masáž by mu třeba pomohla.

Sledujte, jak s Vámi masér komunikuje.

Toto již bohužel poznáte až při tom, kdy už jste na masáži. Povinností maséra je před masáží mimo jiné s Vámi probrat Váš zdravotní stav a zjistit, jakou máte představu ohledně masáže, vysvětlit Vám postup apod. Je jeho právem i dokonce masáž odmítnout a to v případě, že zjistí, že masáž nemusí být vhodná. Stalo se mi totiž, že jsem byl u jedné masérky, která se mi na nic nezeptala. Samozřejmě nebudu psát kde, nejsem tu od toho, abych hodnotil mé kolegyně. Řekla mi jen, abych si lehnul. Měl jsem zájem o relaxační masáž, na což se mi neinformovala a hned se pustila do zdravotní masáže, při které jsem si moc neodpočinul. Upřímně jsem měl chuť v půlce masáže odejít.

Lymfatické masáže

Nevím, možná je to jen slovíčkaření, ale prostě toto spojení nesnáším. Mnoho masérů ho bohužel používá. Již ve škole hned na začátku jsme se učili, že lymfa je tekutina. No, neumím si představit, jak tekutinu masíruji. Já umím tekutinu drenážovat, jedná se tedy o lymfodrenáž, neboli lymfatickou drenáž. Dále je zde vhodné si dát pozor na 2 věci. Lymfodrenáž, která trvá déle, než 70 minut je zpravidla zbytečná. Vyplatí se investovat pouze do lymfatické drenáže, která trvá maximálně 70 minut. A dále, a to asi nejdůležitější, je před touto procedurou nutnost uvolnění mízních uzlin, a to i když jdete na lymfodrenáž přístrojovou, tedy do kalhot. V tom případě Vám musí uvolnit terapeut mízní uzliny na krku a v tříslech. V opačném případě Vám lymfu nahromadí jen někde jinde, což může být nebezpečné. Samozřejmě kvalitnější je manuální lymfodrenáž, než přístrojová.

Zajímají Vás další mé zkušenosti na podobná témata. Napište mi je a já se k nim rád vyjádřím.

10 důvodů pro

Masáže Praha

masáže Praha

  1. masáže odbourávají stres
  2. ulevují bolavým zádům i jiným partiím
  3. navozují příjemný pocit úlevy
  4. dodají pocit radosti
  5. příznivě působí na krevní a lymfatický oběh, který zvyšuje obranyschopnost organismu.
  6. jedná se o velmi příjemnou relaxaci
  7. masáže mají kosmetický účinek
  8. Při zdravotní a relaxační masáži dochází k odstranění odumřelých buněk z pokožky
  9. Při masážích dochází k urychlení metabolismu
  10. Při masážích dochází k rychlejšímu odbourávání tuků

Reference

Bowenova technika - Aneta

woman
Přeji krásný den,
ráda bych touto cestou poděkovala Petrovi za jeho ošetření Bowenovou technikou, které mne moc pomohlo. Trápily mne bolesti zad a zkoušela jsem různé druhy masáží, ale problémy se vždy brzy vrátily. Jednou jsem dostala od kamarádky kontakt na Petra, který mi poskytl toto ošetření a mám po problému. Záda opravdu přestala bolet a mohu se i opět naplno věnovat sportu.
Aneta

Masér Petr, masérka zuzana

Masáže Praha - Kdo jsme?

Dovolte, bychom jsme se Vám představili, aby jste měli představu o tom, kdo se za těmito službami skrývá. Jsme dva, masér a masérka, naše práce nás neskutečně baví, rádi Vám nabídneme různé druhy masáží a to jak u Vás doma, tak i můžete přijet Vy za námi.

Masér Petr

Masážím se věnuji od roku 2011 a jsem autorem tohoto projektu. Během této doby jsem si rozšířil kvalifikaci na zdravotní masér, masér terapeut a absolvoval jsem další rozšiřující kurzy. Již druhou sezónu jsem poskytoval masáže extraligovým týmům pražského florbalového klubu FbŠ Bohemians. Nyní se především věnuji svým klientům. Na masáži mi baví to, že jsem schopný zákazníkům pomoci hlavně po stránce fyzické a posléze i psychické. Moji klientelu tvoří především mladší lidé, kteří mají problémy pohybového aparátu z jednostranného, či jiného nevhodného zatížení a tento stav ještě nevyžaduje lékaře, jako např. bolesti zad, šíje, či jiných partií. Tyto stavy vznikají např. ze sedavého zaměstnání, po špatném pohybu, z přeležení, přetížení apod. Těmto klientům jsem schopný účinně pomoci některou ze zdravotní masáží. Více o mne na masáže Praha.

Masérka Zuzana

Jsem absolventkou masérského kurzu „Masér pro sportovní a rekondiční masáže“ v prestižní škole Dexter Academy. Svým klientům ráda nabízím klasickou sportovní, či relaxační masáž, případně exkluzivní masáž lávovými kameny a to i obličeje, což je velice příjemné. Na své práci mám ráda to, že svým zákazníkům mohu dopřát alespoň chvilku klidu a pohody v této uspěchané době. Další informace o mne na relaxační masáže doma.

Těšíme se na Vás,
Petr a Zuzka